A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Draugai

Kaip ir daugelyje kitų gyvenimo sričių, draugystėje Vadai (ENTJ) ieško asmeninio tobulėjimo ir įkvėpimo šaltinių bei neretai turi planą, kaip tai pasiekti. Aplinkybių kuriamos draugystės, besiremiančios tokiais dalykais kaip bendra rutina, nėra Vadų mėgstamos – greičiau jie yra linkę ieškoti tokių asmenų, kurie mėgsta gilius, prasmingus pokalbius bei nevengia mokytis ir tobulėti, taip kaip ir jie. Ne visada lengva būti Vadų draugais – jie iš tokių santykių tikrai daug reikalauja – tačiau šio asmenybės tipo žmonės savo draugams skiria itin daug dėmesio, ir su Vadais retai kada būna nuobodu.

Vado (ENTJ) asmenybė ir draugystės

Draugystės su Vadais yra grindžiamos idėjomis, ir šio asmenybės tipo žmonėms vienas didžiausių malonumų yra sąmojingas keitimasis nuomonėmis bei jų gynimas iš visų įmanomų kampų. Vadai paprastai yra labai išprusę ir ypač kritiški, tad tikrai nenusileis, jei bus priversti gintis – tiesą pasakius, nėra geresnio būdo užsitarnauti jų pagarbą.

Stoti į akistatą su tokia ryškia ir energinga asmenybe yra rimtas iššūkis. Vadai neretai pastebi, kad kitų žmonių valia tiesiog sutrupa nuo jų spaudimo, vos tik jiems pradėjus nuoširdžiai mėgautis ginču.

Kartais tik išties užkietėję logikai gali atlaikyti bendravimą su Vadais, turint omenyje, kad šio asmenybės tipo žmonės paprastai nei vertina emocinę paramą, nei supranta, kodėl kitiems jos reikia. Šis jautrumo trūkumas yra pagrindinė Vadų silpnybė. Jų polinkis mesti draugams iššūkius, abejoti jų išvadomis ar nuvertinti jų emocinius argumentus kaip nesvarbius yra ypač sunkiai pakeliamas Pajaučiančių (F) individų. Vadai dažnai mano, kad jei koks nors teiginys nėra paremtas aiškia logika, tuomet jis neišvengiamai yra neteisingas.

Savo pačių proto įkaitai

Labiau nuovokūs Vadai supranta, kad jei ir yra sritis, kurioje jie galėtų pasimokyti iš kitų ir patobulėti – tai emocinis intelektas. Vienaip ar kitaip, bet kurios asmenybės tobulėjimo srities atmetimas prilygtų veidmainiavimui. Draugystė su Diplomatų tipams priklausantiems žmonėmis Vadams paprastai yra ypač naudinga – juos siejanti Intuityvumo (N) savybė gali padėti iškart atrasti ryšį, sujungiantį jų nevaržomą logiką su suvokimu, jog bendradarbiavimas ir įsiklausymas neretai gali padėti pasiekti daug daugiau nei tik šalta logika.

Vis dėlto tikėtina, kad didžioji dauguma Vado draugų greičiausiai priklausys kitiems Analitikų tipams, jaučiantiems tokią pat aistrą logikai, plačioms idėjoms ir kritiškoms diskusijoms. Bet kam, kas geba taip pat greitai generuoti idėjas ir teorizuoti, Vadai taps nuoširdžiais ir atsidavusiais draugais. Tie, kas to nemoka arba tiesiog nenori daryti (kas būdinga daugeliui žemiškesnių tipų, galinčių paklausti, koks yra tokių diskusijų tikslas), greičiausiai bus ignoruojami. Galbūt tai ir yra geriausias sprendimas visiems.

04