A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Karjera

Vadų (ENTJ) drąsa ir motyvacija labiausiai praverčia ir geriausiai atsiskleidžia profesiniame pasaulyje. Joks kitas asmenybės tipas nėra tinkamesnis tapti gerbiamu organizacijos arba komandos lyderiu, ir būtent Vadai tokiu vaidmeniu mėgaujasi labiausiai. Jų vizija, intelektas ir ryžtas įgyvendinti idėjas nepaisant jokių kliūčių paverčia Vadus išties stipria jėga, su kuria geriau nejuokauti.

Vado (ENTJ) asmenybė ir karjera

Vizija ir veržlumas

Tas kartais pernelyg dominuojantis pasitikėjimas savimi, kurį Vadai (ypač Tvirtabūdiško (-A) potipio) neretai netinkamai pasitelkia asmeniniuose santykiuose, verslo pasaulyje virsta puikiu autoritetu, padedančiu išlaikyti žmones teisingame kelyje ir užbaigti numatytus darbus. Nenuostabu, kad labiausiai šiai asmenybei tinkančios karjeros yra tos, kurios puikiai išnaudoja šias savybes. Dauguma turbūt sutiktų, jog Vadams labiausiai tinka vadovų ir verslininkų kryptys arba bet kuri kita pozicija, esanti pakankamai aukštai, kad šio asmenybės tipo žmonės aiškiai matytų horizontą.

Vadai nė nesvarsto tikimybės, kad jiems gali nepasisekti. Jie susikuria ateities viziją, suformuluoja strategiją tai vizijai pasiekti ir su nepriekaištingu tikslumu įgyvendina kiekvieną jos žingsnį.

Struktūra ir tvarka jiems yra esminiai dalykai, tad jei kas nors elgiasi nerūpestingai arba dėl savo nekompetencijos, tingumo ar neproduktyvumo stabdo darbus, Vadai tikrai negaili kandžios kritikos. Šio asmenybės tipo žmonės be atokvėpio juda link savo tikslų ir nustato griežtus standartus tiek sau, tiek ir kitiems, siekdami kuo didesnio produktyvumo. Dėl šių savybių Vadai paprastai yra puikūs įmonių strategai, o jų objektyvumas ir minčių aiškumas taip pat gali paversti juos gerbiamais advokatais ir teisėjais.

Toks Vadų elgesys neatneštų įspūdingų rezultatų, jei aplinkiniai negalėtų suprasti jų minčių – tačiau Vado asmenybės tipo žmonės paprastai taip pat išsiskiria aiškia ir konkrečia kalba, ypač akis į akį. Tokios savybės išties praverčia verslo administravimo srityje – bent jau iki tol, kol Vadų neužklumpa rutina arba jie neįstringa prie biurokratinių darbų.

Vadai taip pat trokšta žinių ir nebijo pasinaudoti kokiu nors naujai atrastu sprendimu vos tik perpratę jo veikimo principą. Sujungę šias savybes su savo lyderystės gebėjimais, Vadai gali tapti reikliais, bet efektyviais, universitetų dėstytojais.

Siekiantys daugiau

Vienintelė problema ta, kad reikia laiko, kad Vadų įgūdžiai būtų pripažinti, o stagnuodami kaip žemo lygio darbuotojai jie gali būti labai nelaimingi. Šio asmenybės tipo žmonės siekia būti lyderiais, trokšta atsakomybės, tobulėjimo ir galimybių bei nuoširdžiai mėgaujasi galėdami siekti tikslo vadovaudami kitiems. Vadai yra svajotojai ir lyderiai, o ne ramybės trokštantys tylūs administratoriai. Ne visada lengva pasiekti, kad šios savybės būtų pastebėtos ir įvertintos, tačiau Vadai tikrai nėra iš tų, kurie lengvai pasiduoda.

06