A scene showing a person with the Aktyvistai (ENFP) personality type

Aktyvistai

ENFP-A / ENFP-T

Darbo vietoje

Šilti, atvirų pažiūrų Aktyvistai (ENFP) dažnai suranda būdų, kaip savo darbo aplinką paversti kūrybiškesne ir įkvepiančia – kad ir kokias pareigas eitų. Ar būtų naujokai darbe, ar generaliniai direktoriai – Aktyvistai laimingiausiai jaučiasi turėdami laiko ir laisvę tyrinėti naujus sumanymus. Dar geriau, jei gali nagrinėti šias idėjas kartu su kitais žmonėmis, besižavinčiais jomis taip pat kaip ir jie.

Kai kurių kitų asmenybės tipų žmonės skrupulingai laikosi darbo vietos hierarchijos, bet Aktyvistai į visus kolegas žvelgia kaip į lygius. Žinoma, galbūt jie norės padaryti įspūdį viršininkams, bet greičiausiai norės sužavėti ir visus kitus.

Aktyvisto (ENFP) tipas ir elgesys darbo vietoje

Aktyvistai pavaldiniai

Aktyvistai pavaldiniai dažnai maloniai nustebina vadovus savo kūrybiškumu ir gebėjimu prisitaikyti. Šio asmenybės tipo žmonės džiaugiasi galėdami eksperimentuoti ir išbandyti naujoviškus darbo būdus bei prireikus keisti kryptį. Taip pat jie puikiai moka išklausyti, visada noriai atsižvelgia į kitų nuomonę.

Žinoma, yra dalykų, dėl kurių Aktyvistai pavaldiniai niurzgia, kaip ir bet kurio kito tipo žmonės. Dažniausiai – tai smulkmeniškas valdymas. Aktyvistai supranta, kad geriausiai jiems sekasi dirbant jiems tinkamu tempu ir taip, kaip jiems norisi.

Nuolatinis viršininkų kabinėjimasis prie smulkmenų Aktyvistams kelia didelę įtampą.

Vis dėlto daugeliui Aktyvistų naudinga tam tikra tiesioginė vadovų priežiūra. Aktyvistai mėgsta imtis naujų darbų nepabaigę ankstesnių. Jiems labai patinka tyrinėti naujas idėjas, tačiau, kai darbo žavesys pradeda blėsti, jiems sunku prisiversti tęsti pradėtas užduotis. Taigi Aktyvistai vadovų patikrinimus turėtų suvokti kaip atskaitomybę ir paraginimą, kitaip tariant, kaip komandos darbą, o ne smulkmenišką nurodinėjimą.

Aktyvistai kolegos

Aktyvistai žvelgia į žmones, su kuriais dirba, ne vien kaip į bendradarbius, bet ir kaip į draugus. Jie iš tiesų domisi savo kolegomis, jiems įdomu, kas šiuos žmones motyvuoja.

Aktyvistai neabejotinai pralinksmins ir palaikys nuliūdusį ar įsitempusį kolegą.

Spręsdami bet kokią problemą Aktyvistai visada ieško visiems naudingo sprendimo. Jie nenori sėkmės kitų žmonių sąskaita ir vargu ar žemins kolegas, siekdami patys atrodyti geriau. Jie iš tų žmonių, kurie pagirs ir pripažins, kai yra už ką, o gerai padirbėjusiam kolegai tikrai nepagailės liaupsių. Grupinės sprendimų paieškos – jų stiprybė. Aktyvistai ne tik tolerantiškai, bet ir iš tiesų žavėdamiesi išklauso kitų žmonių požiūrį ir patarimus.

Aktyvistų gebėjimas atsipalaiduoti ir linksmintis visada džiugina kolegas pertraukėlių metu. Pažymėtina, kad Aktyvistai išsiskiria iš kitų gebėjimu savo populiarumą paversti natūralia lyderyste, jie įkvepia kolegas burtis į komandas ir bendradarbiauti siekiant tikslų.

Aktyvistai vadovai

Aktyvistai vadovai nekalba su darbuotojais iš aukšto. Tapę vadovais jie elgiasi lygiai taip pat, kaip elgėsi, iki jais tapdami – jie užmezga su pavaldiniais tikrą ryšį ir įkvepia savo pavyzdžiu, užuot įsakmiai reikalavę tvarkos.

Aktyvistai nori matyti visą vaizdą ir leidžia darbuotojams pasitelkti nuovoką ir patiems spręsti, kaip tvarkyti reikalus.

Vis dėlto toks vadovavimo būdas ne visiems patinka. Nesant aiškios tvarkos, kai kurie darbuotojai jaučiasi tarsi būtų verčiami atspėti, ką Aktyvistai vadovai galvoja. O kai kuriose komandose reikia laikytis griežtų terminų, kad darbas vyktų sklandžiai.

Aktyvistams būtų ypač sunku skirti darbuotojams papeikimą ar atleisti iš darbo – net tuos, kurie to nusipelno. Nenustatę ribų ir neapibrėžę lūkesčių, Aktyvistai vadovai galiausiai gali likti nuvilti, o galbūt darbuotojai net gali jais pasinaudoti.

Laimė, Aktyvistai jautrūs ir įžvalgūs, todėl jie paprastai pastebi, kada jų komandai reikalinga griežtesnė struktūra ar disciplina, kad galėtų sėkmingai dirbti. Nors ne visada lengva, šių asmenybių puikūs bendravimo įgūdžiai ir empatija paprastai padeda švelniai ir teisingai išspręsti net sudėtingiausias darbo problemas.

07