ENFP romantiniai santykiai

Santykiai su ENFP tipo žmogumi gali būti akis atverianti patirtis – šio tipo žmonės yra labai kūrybingi, lankstūs ir energingi, visada prigalvojantys naujų planų ir idėjų. Be to, ENFP dažniausiai yra itin atsidavę ir patikimi partneriai, galintys padaryti bet ką, kad jų santykiai išliktų stiprūs. Tačiau kiekviena lazda turi du galus ir ENFP nėra išimtis.

Pagrindinė problema, su kuria santykiuose susiduria ENFP tipo žmonės, tai polinkis mėtytis tarp keleto tikslų, užuot apsisprendus ir siekus vieno iš jų. Šio tipo žmonės yra labai spontaniški – planavimas ir ilgalaikės strategijos nėra jų stiprioji pusė. Šis bruožas gali neigiamai paveikti santykius, nes ENFP tipo žmogų jo partneris gali palaikyti nepastoviu ar neapsisprendžiančiu, nepaisant to, jog ENFP į savo įsipareigojimus žiūri labai rimtai.

ENFP romantiniai santykiai

Kita vertus, ENFP tipo žmonių atsidavimas iš tiesų turi tam tikrą potekstę. Daugelis šio tipo žmonių nuolat ieško naujų idėjų ir geresnių būdų ką nors daryti – tai dažniausiai yra puiki savybė, tačiau ji taip pat turi būti akylai prižiūrima. Kitu atveju, ENFP tipo žmogus nuolat ieškos būdų patobulinti santykius, eksperimentuodami ir ragindami savo partnerį išbandyti naujus dalykus. Mažiau subrendę ENFP gali ieškoti naujovių vardan naujovių, negalvodami apie pasekmes. Jei jų antroji pusė yra ramesnė (nedaugelis tipų gali ilgai ištverti tokius raginimus), santykiuose gali atsirasti įtampos, o ENFP pasijusti nesuprasti ir nelaimingi.

Kaip partneriai, ENFP tipo žmonės yra aistringi, kupini entuziazmo ir nuolat besistengiantys, kad jų antroji pusė būtų laiminga. Šie žmonės taip pat mėgsta girdėti komplimentus, kartais jų netiesiogiai paprašydami. Šią savybę reikėtų suvaldyti pirmuose pasimatymuose, nes kitam žmogui tai gali pasirodyti kaip žemas pasitikėjimas savimi.

ENFP santykiuose taip pat netruks šilumos, džiugesio ir aistros. Šio tipo žmonės yra paslaptingi, idealistiški ir išsiskiriantys itin giliais jausmais – šios savybės ne tik pritraukia potencialius partnerius, bet ir santykių liepsną išlaiko kaitrią daugelį metų. ENFP tipo asmenybės mėgsta pagyvinti santykius maloniais netikėtumais bei neįprastomis idėjomis, dažnai nustebindami netgi ilgalaikius partnerius. Jei ENFP tipo žmogus nuspręs kam nors įsipareigoti, jų atsidavimas išties bus nepajudinamas.

Kaip jau buvo minėta, ENFP tipo žmonės yra labai emocingi ir tai taip pat daro įtaką jų santykiams. Kai kurie jausmai gali būti paviršutiniški ir lengvai pastebimi, bet kiti dažnai yra paslepiami labai giliai. Ši savybė gali nustebinti ar netgi šokiruoti jų partnerius, kurie gali pamanyti, kad jau viską žino apie savo antrąją pusę – kai tuo tarpu po ENFP atsipalaidavimo ir linksmumo šydu gali slypėti nepaprastai gili ir paslaptinga asmenybė.

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko ENFP tipo žmonės neskuba atsiskleisti ir įsipareigoti, yra tai, jog santykiai jiems reiškia išties daug, o santykiams žlugus, ENFP paprastai lieka labai įskaudinti. Jie gali nepailsdami klausinėti savęs, kodėl gi santykiai nepavyko, nepaisant visų jų pastangų padaryti savo partnerį laimingu. Toks atsakymų ieškojimas gali visiškai sugniuždyti ENFP žmogaus pasitikėjimą savimi ir pastūmėti juos į depresiją – tokio tipo žmonėms yra labai svarbu suprasti, jog santykius stato abi pusės, ir neužsikelti visos atsakomybės ant savo pečių.

Galiausiai, kalbant apie intymumą, reikėtų paminėti, kad ENFP žmonės turi itin lakią vaizduotę ir yra labai aistringi, visada pasiryžę tyrinėti ir eksperimentuoti. Tradicijos ir nuspėjamumas nėra patrauklios sąvokos tokio tipo žmonėms – jie daug mieliau imtųsi kažko beprotiško negu stengtųsi priprasti prie rutinos. Šioje srityje ENFP yra perfekcionistai, tvirtai tikintys, kad abu partneriai turi į intymumą žiūrėti ne tik kaip į fizinį malonumą, bet ir kaip į galimybę parodyti savo meilę ir prieraišumą vienas kitam.

Komentarai