A scene showing a person with the Aktyvistai (ENFP) personality type

Aktyvistai

ENFP-A / ENFP-T

Draugai

Aktyvistai (ENFP) yra džiaugsmingi ir palaikantys draugai, beveik visada nusiteikę šmaikščiai pajuokauti arba nuoširdžiai aptarti bet ką.

Dosnūs ir gyvybingi Aktyvistai gali dėti labai daug pastangų puoselėdami draugystę. Tačiau kai kada juos kankina įtarimas, kad jie draugais rūpinasi daugiau, nei draugai rūpinasi jais. Dėl to nuoširdūs ir bendrauti mėgstantys Aktyvistai gali pasijusti vieniši.

Aktyvistams draugystė – tai galimybė matyti pasaulį kito žmogaus akimis.

Draugystės nuotykis

Gyvos vaizduotės ir optimistiški Aktyvistai žino, kaip net paprastas akimirkas paversti ypatinga proga. Jiems beveik kiekviena galimybė pabūti su draugais – šventė. Aktyvistai labai brangina draugus – jie nemano, kad laikas, leidžiamas su draugais, yra rutinos dalis.

Nuotaikingumu išsiskiriantys Aktyvistai kiekvieną akimirką pavers nuotykiu – nepamirštamu šokių vakarėliu, improvizuotomis sausainių kepimo varžybomis arba įdomiu pokalbiu apie padėtį pasaulyje.

Ne paslaptis, kad Aktyvistų socializacijos poreikis tarsi magnetas traukia kitų asmenybės tipų bendrauti mėgstančius žmones. Savo nuoširdumu ir atvirumu jie paskatina atsiverti visus – dažnai Aktyvistai netgi labiau linksta draugauti su palyginti nedrąsiais ir susivaržiusiais žmonėmis.

Aktyvistus traukia gelmė ir niuansai, jiems tarsi atpildas matyti, kaip kitas žmogus pamažu atsiveria ir atskleidžia giliai glūdinčias mintis ir jausmus. Unikaliai gebėdami suderinti jautrumą ir entuziazmą, Aktyvistai padeda tylesniems draugams jaustis suprastiems ir priimtiems ir, be abejo, pralinksmėti.

Per giliai

Iš pažiūros atrodytų, kad Aktyvistams draugauti paprasta, ir tam tikra prasme tai tiesa. Tačiau tai nereiškia, kad Aktyvistai visada randa gilius, prasmingus santykius, kokių ilgisi.

Kai kurie žmonės tiesiog nenori emociškai atsiverti taip, kaip trokšta Aktyvistai. Kiti galbūt ne tokie atviri naujiems sumanymams, galbūt jie mąsto kritiškai ir jiems svarbios kitos vertybės. Aktyvistams kai kada atrodo, kad likusiam pasauliui visiškai užtenka paviršutiniškų, atsitiktinių santykių. Tokiomis akimirkomis jie ima svarstyti, kad galbūt tas gilaus žmogiško ryšio troškimas kitiems žmonėms yra per sunkus dalykas.

Aktyvisto (ENFP) tipas ir draugystės

Aktyvistams – tikriems idealistams – kai kada sunku susitaikyti su mintimi, kad neįmanoma draugauti su visais.

Aktyvistų idealizmas kels problemų ir artimiausiems draugams. Aktyvistai labai stengiasi rūpintis ir padėti kitiems, jie gali didžiuotis neišsenkamu dosnumu, energija, laiku, pinigais, dėmesiu ir emocijomis. Tačiau kartais Aktyvistai tiek daug atiduoda savęs, kad nebegali pasirūpinti savo pačių poreikiais. Deja, net tarp geriausių draugų toks neatitikimas gali sukelti apmaudą ir nesusipratimų.

Kad gyvenimas būtų įspūdingas

Laimė, emociškai jautrūs Aktyvistai paprastai geba pasirūpinti ne tik draugų, bet ir savo reikalais. Kai Aktyvistai išmoksta suderinti troškimą padėti kitiems ir poreikį likti ištikimiems sau, jie sugeba visą savo empatijos, smalsumo ir džiaugsmo jėgą panaudoti draugystei stiprinti. O nuotykiai, kuriuos Aktyvistai patiria kartu su draugais, tampa nepamirštamomis gyvenimo akimirkomis.

04