ENFP kaip draugai

ENFP asmenybės dažniausiai yra smagūs, nuoširdūs ir naujus įspūdžius mėgstantys draugai. Jiems retai kyla problemų bendraujant su kitų tipų žmonėmis, kadangi ENFP nesunkiai gali prie jų prisitaikyti, tarytum kalbėdami jų kalba. Tai yra labai retas ir vertingas bruožas – nors toli gražu ne visi žmonės į ENFP pastangas galės atsakyti tuo pačiu, tos pastangos tikrai liks įvertintos. ENFP tipo žmonės net ir labiausiai užsisklendusį draugą paprastai sugeba ištraukti iš jo kiauto.

Kadangi ENFP tipo žmonės turi puikią nuojautą, jiems nėra sunku perprasti, kas žavi ir įkvepia jų draugus. Šio tipo žmonių šiluma ir entuziazmas yra labai užkrečiami, nes jie kyla iš tikro, nuoširdaus ENFP idealizmo – tačiau ENFP taip pat turėtų įsitikinti, jog jų dėmesys nepabosta kitiems. Ne visi žmonės gali ištverti tokį nepaliaujamą idėjų srautą.

ENFP draugai

Šio tipo draugai taip pat yra labai rūpestingi ir palaikantys, tačiau būtent čia slypi pagrindinė ENFP problema šioje srityje. ENFP tipo žmogus turėtų vis pasitikrinti, ar jo paties norai yra patenkinami. ENFP asmenybės dažnai taip įsilieja į draugų gyvenimus, kad pamiršta skirti dėmesio sau. Be to, ENFP yra linkę susikurti pernelyg idealizuotą draugo įvaizdį, taip nejučia savo draugams iškeldami nepagrįstus reikalavimus. Tai gali sukelti nusivylimą ir stresą, kai ENFP tipo žmogus neišvengiamai supranta, jog jo draugai nėra tokie tobuli ir atsidavę, kaip jis tikėjosi.

ENFP tipo žmonės yra labai jautrūs ir idealistai. Tai ENFP leidžia greitai surasti bendrą kalbą su naujais pažįstamais, tačiau tuo pačiu padaro juos labai pažeidžiamais kritikai ir nesutarimams. ENFP tipo žmonės dažnai vengia asmenybių, pasižyminčių ryškiu racionaliu intelektu ir pomėgiu planuoti – jos dažnai turi labai tvirtus ir argumentais grįstus įsitikinimus, dėl ko ginčai su jomis ENFP tipui yra labai nemalonūs.

Nepaisant to, ENFP žmones labai žavi paslaptys ir jie dės visas pastangas, kad perprastų kito žmogaus vidinį pasaulį, jei tik jaus, kad ten slypi daug idėjų ir fantazijų. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko ENFP žmonės dažnai užmezga labai stiprų ryšį su Analitikų ir Diplomatų grupėms priklausančiais tipais.

Komentarai