ENFP karjera

Paminėti visas galimas ENFP karjeros kryptis viename straipsnyje yra neįmanoma, kadangi jų yra išties daug. Tai yra vienas iš universaliausių asmenybės tipų, savotiškas visų galų meistras – jei tik ENFP tipo žmogus nepasuks į kelią, kuris jam visiškai netiks, tikėtina, kad jam seksis bet kokiose pareigose.

Pradėkime nuo to, kad ENFP tipo žmonės turi puikius bendravimo įgūdžius ir puikiai geba perprasti savo pašnekovus. Niekas neprilygsta šiam asmenybės tipui, kai reikia užmegzti naujus ryšius ar išsiaiškinti, kas motyvuoja tam tikrą žmogų – šie gebėjimai praverčia visose karjeros kryptyse. Be to, šio tipo žmonės gali su bet kuo kalbėtis jų kalba – tai ENFP suteikia galimybę išlaikyti itin stiprius ir ilgus santykius. Dėl šių savybių tipinės ENFP žmogaus karjeros kryptys yra susijusios su tarpasmeniniu bendravimu – pavyzdžiui, ENFP gali būti puikūs psichologai, mokytojai, patarėjai, diplomatai ar politikai.

ENFP karjera

Antra, ENFP yra labai talentingi, energingi ir į ateitį žvelgiantys žmonės. Jie yra kone vienintelis tipas, galintis drąsiai varžytis su Analitikų grupės tipais ten, kur reikia įžvelgti bendrą vaizdą ar rasti paslėptą ryšį tarp keleto įvykių. Be to, nors ir priklausydami emocionalaus intelekto tipui, ENFP žmonės puikiai moka remtis racionaliais argumentais, taip sukurdami itin potencialią logikos ir nuojautos kombinaciją. Jie gali skirti dėmesį vienam tikslui ir tuo pačiu sukurti planą, kaip tą tikslą pasiekti – ir yra daug karjerų, kurioms reikia tokių savybių. Pavyzdžiui, ENFP tipo žmonės gali tapti puikiais sistemų analitikais, mokslininkais ir inžinieriais.

Tai yra pozicijos, kuriose ENFP tipo žmonės gali pasiekti įspūdingas aukštumas – yra labai sunku rasti mokslininką ar inžinierių, kuris turėtų puikius bendravimo įgūdžius ir galėtų įtikinti auditoriją savo darbų nauda. Tas pats gali būti pasakyta ir apie kitas ENFP specialybes, tačiau šios tradiciškai Analitikų grupės tipams priklausančios sritys yra puikus pavyzdys, kaip ENFP gali suspindėti tam tikruose darbuose.

Galiausiai, ENFP tipo žmonės išsiskiria puikiais bendravimo įgūdžiais, tiek rašte, tiek ir kalboje. Šio tipo asmenybės gali būti įkvepiančiais lyderiais daugumoje karjeros krypčių, nors jie ir nesiekia valdyti kitų žmonių. Vis dėlto, šiame gerųjų savybių rinkinyje yra ir keletas silpnų vietų. ENFP žmonėms reikia jaustis vertinamais savo kolegų ir vadovų – tam tikruose darbuose tai gali sukelti rimtų išgyvenimų.

Taip pat ENFP tipo žmonės yra mažai pakantūs nuobodiems darbams, kartais specialiai šokinėdami nuo vienos užduoties prie kitos, vis ieškodami kažko įdomesnio. Šie būdo bruožai gali sukelti nepatogumų karjeroje, tačiau kai kurie ENFP tipo atstovai tai paverčia stiprybe. Pavyzdžiui, ENFP tipo rašytojai, žurnalistai ar aktoriai niekada neturi problemų dėl nuobodybės ar idėjų trūkumo, kartu galėdami pasiekti ir didelę, juos palaikančią auditoriją.

Komentarai