A scene showing a person with the Aktyvistai (ENFP) personality type

Aktyvistai

ENFP-A / ENFP-T

Karjera

„Galbūt galėčiau pilotuoti sraigtasparnius... ir būti okeanografu... ir rašyti dainas... ir gaminti maistą?“ Aktyvistai (ENFP) garsėja daugybe idėjų, interesų ir pomėgių – ne viskas, kas jiems rūpi, sutilptų į vieną gyvenimą.

Tad nekeista, kad rinkdamiesi karjeros kelią šio asmenybės tipo žmonės ne visada lengvai apsisprendžia arba nori aprėpti per daug. Jie kartais nežino, kaip suderinti visus interesus ir likti atviriems visoms galimybėms, ir kartu užsitikrinti stabilias pajamas.

O kas gerai? Aktyvistai moka naudotis beribiu smalsumu ir vaizduote ir sparčiai tobulėti beveik bet kurioje profesijoje.

Rinkdamiesi karjerą Aktyvistai dažniausiai suvokia, kad pagrindinė jų problema – ne galimybių trūkumas. Tiesiog yra per daug nuostabių ir vertingų galimybių, kurias norisi ištirti.

Aktyvisto (ENFP) tipas ir karjera

Kas tinka Aktyvistams

Aktyvistai moka praskaidrinti juos supantį pasaulį, taip pat ir nuotaiką darbe. Pasirinkę tinkamą mąstyseną, jie malonumą ir atpildą randa bet kokioje veikloje. Jiems net patinka iššūkis pralaužti paniurusio bendradarbio užkardą, priversti suirzusį klientą nusišypsoti arba pakelti rūškano vadovo nuotaiką.

Vis dėlto Aktyvistams labiau patiks tam tikrus kriterijus atitinkantis darbas. Pirma, jie turi tikėti, kad kasdienis darbas dera su pagrindinėmis jų vertybėmis. Antra, dauguma Aktyvistų geriausiai jaučiasi tokiame darbe, kuriame gali pritaikyti savo išradingumą ir entuziazmą.

Aktyvistams taip pat sunku išlikti motyvuotiems darbe, jei nėra galimybės padėti žmonėms arba burti bendruomenę.

Jei Aktyvistai imsis karjeros, kurioje nebus galimybės naudotis bendravimo su žmonėmis įgūdžiais ir jų tobulinti, jie jausis tarsi kažko trūktų. Dažniausiai Aktyvistus motyvuoja darbas, kuriame jie gali mokytis ir veikti kūrybiškai, taip pat imtis papildomų projektų, kai šie patrauks jų dėmesį.

Štai kodėl daugelį Aktyvistų traukia darbas pelno nesiekiančiose organizacijose, viešoji tarnyba, konsultavimas, švietimas, klientų ar viešieji ryšiai, medijos, svetingumo ir pramogų bei paslaugų sektoriai. Darbas socialinėje žiniasklaidoje ir komunikacijose taip pat puikiai tiktų, nes leidžia derinti kūrybingumą ir žmogiško ryšio poreikį. Aktyvistai gali rinktis ir mokslinę ar techninę sritį – rūpintis žmonių sveikata ar aplinka.

Kad netrūktų galimybių kūrybingumui pasireikšti

Niekas taip neslegia šio asmenybės tipo žmonių kaip darbas, kuriame visos dienos slenka vienodai. Nuspėjamumas ir rutina Aktyvistams labai atgrasūs. Nors tam tikra struktūra gyvenime ir atskaitomybė jiems būtų tik į naudą, tokiame darbe, kuriame viskas griežtai reglamentuota ir nustatyta aiški hierarchija, jie išsikvėps.

Aktyvistai trokšta įvairovės, jie mėgsta klausti. Norėdami išlaikyti motyvaciją, Aktyvistai turi jausti, kad plečia ribas ir nagrinėja naujas idėjas. Bet kuriame darbe, kuriame reikia tylėti ir laikytis protokolo, dvi didžiausios Aktyvistų stiprybės greitai virs tiesiog įsipareigojimais.

Laimė, neblėstantis Aktyvistų kūrybingumas labai praverčia daugelyje profesijų. Šie entuziastingi ir empatiški žmonės kiekvieną darbo dieną pavers galimybe išmokti ką nors nauja ir padaryti gyvenimą truputį geresnį – jie negali kitaip.

06