A scene showing a person with the Kovotojai (ENFJ) personality type

Kovotojai

ENFJ-A / ENFJ-T

Draugai

Kovotojai (ENFJ) jaučiasi gyvybingi ir gyvenantys tikslingai, kai užmezga ryšį su kitais. Tad nekeista, kad kaip draugai jie nebūna abejingi – veikiau nuoširdžiai ir sąmoningai stengiasi išsaugoti artumą su draugais. Kovotojams draugystė tikrai nėra nereikšmingas menkniekis – tai esminė sėkmingo gyvenimo dalis.

Kovotojo (ENFJ) tipas ir draugystės

Požiūrių įvairovė

Tikrai nedaug asmenybės tipų prilygsta Kovotojams nuoširdžiu troškimu pažinti kitus. Suprasti kitų keistenybes ir nuomones, viltis ir kvailystes Kovotojams – vienas iš tyriausių gyvenimo malonumų. Daugumą Kovotojų tiesiog pakeri kitokia pasaulėžiūra – net ta, su kuria jie visiškai nesutinka. Galimybė pažinti nuomonių įvairovę daro gyvenimą įdomų.

Kovotojai mėgsta turėti įvairių draugų ir pažįstamų – net tokių, kurių patirtis ir pasaulėžiūra visiškai kitokios nei jų.

Vis dėlto dauguma Kovotojų negali gerbti tų, kurie eina kuo trumpesniu keliu, nesiskaito su kitais ar nuolaidžiauja neteisybei. Todėl lengviausia jiems užmegzti ryšį su tais, kurie palaiko svarbiausius jų idealus, ypač pasiryžimą daryti, kas tinkama, ir padaryti pasaulį geresnį.

Artimiausiems draugams Kovotojai lengvai atsiveria, atskleidžia pažeidžiamiausias savo vietas ir brangiausias gyvenimo svajones. Jie palaiko šiltus santykius su daugeliu žmonių, rūpinasi jais ir remia juos, tačiau visą savo esybę, taip pat ir tai, dėl ko jaučiasi nesaugūs, dažniausiai parodo vidiniam draugų ratui – tiems, kurie pelnė jų pasitikėjimą.

Ir varge, ir džiaugsme

Kovotojai bus patys geriausi draugai, kokių tik galima norėti. Jie geraširdžiai ir patikimi, draugystei skiria neįtikėtinai daug jėgų ir dėmesio. Jie nori, kad draugai jaustų ne tik pripažinimą, bet ir paramą, jaustųsi ne tik išgirsti, bet ir suprasti.

Nuo artimiausių draugų iki plataus pažįstamų rato – santykiuose Kovotojai ieško prasmės ir kuria ilgai nenutrūkstančius ryšius.

Kovotojai tikrai visada pagelbės – ras laiko po sunkios darbo dienos padėti draugui atnaujinti CV ar savaitgalį surengs išvyką draugo gimimo dienos proga. Niekas Kovotojams neteikia tiek laimės kaip žinojimas, kad jiems rūpimiems žmonėms sekasi, ir mažai kas sukliudytų šioms asmenybėms mėginti padėti jiems siekti sėkmės.

Ieškant pusiausvyros

Nors Kovotojams patinka ištiesti pagalbos ranką, rezultatai ne visada juos džiugina. Kai kurie žmonės neturi jėgų ar paskatų priimti visą Kovotojų siūlomą pagalbą – o galbūt tiesiog nenori jos priimti. Galbūt draugas neklausys jų patarimo dėl kokios nors CV skilties, arba išvis nenorės nieko daryti ir tiesiog eis pailsėti.

Kai taip nutinka, Kovotojai dažnai pasijunta nevertinami, juos apima apmaudas. Jie gali net pradėti kritikuoti draugą, mėgindami jį pastūmėti, nors toks elgesys kone visada sulaukia neigiamo atsako.

Bręsdami daugelis Kovotojų išmoksta neįsižeisti dėl draugų sprendimų.

Jei lanksčiau į viską žiūrėtų, Kovotojai galėtų geriau padėti rūpimiems žmonėms. Daugelis Kovotojų ilgainiui suvokia, kad tvirčiausioms draugystėms svarbu ne tik abipusis augimas, bet ir priėmimas, atjauta ir tikra pagarba.

04