ENFJ kaip draugai

ENFJ tipą turintys draugai yra šilti ir jautrūs. Jie mėgsta gilintis į tai, kas iš tiesų domina ir uždega kitą žmogų – dėl to dauguma ENFJ tipo asmenybių gali lengvai bendrauti net ir su tokiais žmonėmis, kurie su jais neturi nieko bendro. Vis dėlto, ENFJ tipo žmonės gali būti gana išrankūs rinkdamiesi pačius artimiausius draugus – jie itin vertina nuoširdumą ir atvirumą, iki galo atsiverdami tik svarbiausių žmonių ratui.

Nors ir priklausydami emocionalaus intelekto tipų grupei, ENFJ nevengia pakritikuoti draugų, jei mato, kad tai yra būtina. Tai nėra ENFJ mėgstamas užsiėmimas, tačiau jie tikrai sugeba būti ryžtingi ir kritiški, jei situacija to reikalauja. Vis dėlto, daugumoje atvejų ENFJ asmenybės yra šiltos ir draugiškos, kartais netgi būdamos per daug mielos. Nėra sunku būti tokį asmenybės tipą turinčio žmogaus draugu – nors ENFJ ir gali kartais pasirodyti nelankstūs, jų energija ir atvirumas nuginkluoja net ir pačius įtariausius pažįstamus.

ENFJ draugai

Kalbant apie draugystes, ENFJ tipo žmonės gali būti per daug idealistai – jie visuomet nori būti pačiais geriausiais draugais. Toks požiūris yra pagirtinas, tačiau ENFJ tipo žmogus taip pat turėtų įsitikinti, jog jų entuziazmas netrikdo ir nevargina kito žmogaus. Šį asmenybės tipą turintys draugai gali būti itin palaikantys, linksmi ir užsidegę – tačiau ne visi asmenybės tipai gali ilgai tai ištverti. ENFJ asmenybės neturėtų to priimti asmeniškai.

ENFJ tipo žmonės ir moka, ir nori stengtis dėl šiltų ir stiprių ryšių. Jiems yra malonu padėti draugams atrasti save, nuolat juos palaikant ir paskatinant. Tai nėra visiškai altruistiškas poelgis, kadangi ENFJ tipo žmonės to paties tikėsis ir iš savo draugų – tačiau vienaip ar kitaip, ENFJ tipo draugai tikrai bus vertinami ir gerbiami.

Tikėtina, kad ENFJ tipo žmonės save apsups emocionalaus intelekto ir intuityvios prigimties draugais, nes tai jiems suteiks galimybę diskutuoti apie idėjas, kurios kitiems asmenybės tipams pasirodytų per daug idealistinės ar abstrakčios. Kita vertus, ENFJ tipo asmenybės paprastai puikiai sutaria su kone visais charakterio tipais, dėl ko jiems neturėtų kilti rimtesnių sunkumų bendraujant su draugais – jei tik pastarieji supras ir gerbs ENFJ principus.

Komentarai