A scene showing a person with the Kovotojai (ENFJ) personality type

Kovotojai

ENFJ-A / ENFJ-T

Romantiniai santykiai

Kovotojai (ENFJ) labai stipriai išgyvena širdies reikalus, tačiau kitaip jie tiesiog negali. Šios asmenybės retai pasitenkina tuo, kas neatitinka jų idealo – ne išimtis ir romantiniai santykiai.

Kovotojai nori įsimylėti žmogaus charakterį ir jo sielos balsą, ne vien išorę.

Atrodytų, kad šio tipo žmonės mėgsta bendrauti ar net truputį flirtuoti, tačiau tik vienas kitas Kovotojas pasitenkina trumpalaikiu susižavėjimu. Jų standartai aukšti ir jie tai žino. Šis suvokimas padeda Kovotojams labiau vertinti tas retas ir brangias akimirkas, kai tarp jų ir kito žmogaus įsižiebia tikra ugnelė, o vėliau – kai šis ypatingas jausmas įsiliepsnoja ir perauga į tikrą, nuolatinę meilę.

Kovotojo (ENFJ) tipas ir romantiniai santykiai

Rimti pasimatymai

Jei Kovotojai ką nors įsimyli, dažniausiai įsimyli stipriai ir to nesidrovi. Kovotojai priklauso tam tipui žmonių, kurie drąsiausiai reiškia jausmus, todėl dažnai pirmą žingsnį žengia patys, nežaidžia žaidimų ir nelaukia patikinimų, kad kitas jaučiasi taip pat.

Entuziastingas Kovotojų įsitraukimas į pasimatymų jaudulį – kaip gaivaus oro gurkšnis, nors ir atrodo truputį neįprastai. Tai daugelį labai traukia, kaip ir stiprus jų entuziazmas. Kadangi Kovotojai dažnai pirmieji žengia žingsnį santykių link, ieškodami artimos sielos gali būti ne kartą atstumti.

Kovotojai trokšta įsipareigoti ir, negailėdami laiko ir jėgų, stengiasi tapti patikimais partneriais.

Svajoti kartu

Net per pirmą pasimatymą Kovotojai greičiausiai kreips pokalbį link rimtesnių temų. Šios asmenybės nori žinoti ne tik kokius filmus kitas žmogus žiūri, bet ir pajusti jo svajones ir siekius, sužinoti, kokių pokyčių savyje ir pasaulyje jis tikisi. Santykiams įsibėgėjant, Kovotojai stipriai palaikys partnerį ir padės sėkmingai įgyvendinti šias svajones.

Kas labiausiai džiugina Kovotojus – padėti rūpimiems žmonėms pasiekti tikslus.

Kai kurie Kovotojai žengia dar toliau ir ima tapatintis su partneriu. Tai, švelniai tariant, gali kelti problemų. Jei Kovotojai per daug įsijaučia siūlydami pagalbą partneriui, galiausiai pamiršta pasirūpinti savimi, savo pomėgiais ir draugais. Taip pat jie rizikuoja įstumti partnerį į tokius gyvenimo pokyčius, kokiems jis dar nėra pasiruošęs.

Jei Kovotojai nueina per toli, dažnai nutinka, kad spaudimas partneriui „tobulėti“ skaudžiai atsisuka prieš juos pačius. Partneris pasijunta nesaugiai, baiminasi, kad nėra pakankamai geras toks, koks yra, arba supyksta, jausdamas spaudimą keistis, ir pasiduoda apmaudui. Tad Kovotojams reikia išmokti skatinti partnerį augti per daug jo nespaudžiant.

Ilga kelionė

Toli gražu ne visų asmenybės tipų žmonės taip trokšta iš meilės įsipareigoti pasirinktam partneriui kaip Kovotojai. Į pasimatymus ir santykius jie žiūri rimtai. Net ankstyvuoju santykių etapu Kovotojai daug dėmesio skiria ilgalaikėms galimybėms, o santykiams įsibėgėjant negaili jėgų, kad tos galimybės duotų vaisių.

Nors Kovotojai tikrai moka džiaugtis kiekviena akimirka, supranta ir tai, kad meilė yra ne tik smagūs ir žaismingi dalykai.

Tai išties puiku. Kovotojai nori įtikti partneriui ir moka jautriai pastebėti kintančias partnerio nuotaikas ir troškimus. Jei nepamiršta ir savo poreikių, Kovotojai gali džiaugtis visaverčiais santykiais, pagrįstais pasitikėjimu, abipuse parama, sąžiningumu ir, žinoma, meile.

03