A scene showing a person with the Kovotojai (ENFJ) personality type

Kovotojai

ENFJ-A / ENFJ-T

Stiprybės ir silpnybės

Kovotojų (ENFJ) stiprybės

Kovotojo (ENFJ) tipo stiprybės
  • Imlūs – Kovotojai turi tvirtą nuomonę, bet toli gražu nėra aklai užsispyrę. Jie supranta, kaip svarbu leisti kitiems laisvai save išreikšti. Net jei nesutinka su kitais, Kovotojas pripažįsta jų teisę išsakyti nuomonę.
  • Patikimi – nedaug kas Kovotojams kelia tiek nerimo kaip tikimybė nuvilti žmogų ar patirti nesėkmę siekiant to, kuo jie tiki. Kovotojais galima pasikliauti – jie tesės pažadus ir vykdys pareigas, net jei būtų sunku.
  • Entuziastingi – Kovotojai toli gražu nėra nuobodūs geruoliai. Jie domisi įvairiausiais dalykais, dažnai turi daugybę pomėgių – žygiai, maisto gaminimas, šokiai, augalų auginimas ir kas tik nori – todėl retai nutinka taip, kad nežinotų, kuo užsiimti.
  • Altruistiški – šio asmenybės tipo žmonės giliai širdyje trokšta būti gerųjų pokyčių jėga. Kovotojai nuoširdžiai tiki, kad sutelkę žmones galės padaryti labai daug gera.
  • Charizmatiški – ryžtingi ir įkvepiantys Kovotojai dažnai atsiduria vadovaujančiose pozicijose. Tiek būdami sporto komandos kapitonais, tiek įtakingais verslo ar politikos lyderiais jie retai pamiršta svarbiausią savo tikslą – tarnauti kitiems.

Kovotojų (ENFJ) silpnybės

Kovotojo (ENFJ) tipo silpnybės
  • Pervertinantys galimybes – daugelis Kovotojų siekia pataisyti visą pastebėtą neteisybę. Tačiau kad ir kaip jie stengtųsi, nerealu norėti išspręsti visas pasaulio problemas. Jei Kovotojai elgsis neapdairiai ir mėgins per daug aprėpti, gali būti, kad galiausiai nebepajėgs niekam padėti.
  • Pernelyg idealistai – dažniausiai Kovotojai aiškiai žino, kas gerai, o kas blogai. Jie mano, kad visi laikosi šių esminių principų ar bent turėtų jų laikytis. Todėl jei kiti pažeidžia esmines Kovotojų vertybes – tiesą ar teisingumą – tai iš tiesų juos sukrečia.
  • Globėjiški – šio tipo žmonėms patinka mokyti kitus, ypač labai jiems svarbiais klausimais. Tačiau kartais Kovotojų pastangos „apšviesti“ kitų protą virsta globėjišku elgesiu, o tai, deja, ne pati veiksmingiausia strategija norint įtinkinti kitus.
  • Pernelyg griežti – kalbant apie saviugdą, pažymėtina, kad Kovotojams retai pritrūksta jėgų ar ryžto. Tačiau jie ne visada pripažįsta, kad ne visi pasižymi šiomis savybėmis. Kartais Kovotojai stumia kitus į pokyčius, kuriems žmogus nepasiruošęs ar tiesiog nenori jų imtis.
  • Per daug empatiški – atjauta yra viena iš didžiausių Kovotojų stiprybių, tačiau į kitų žmonių problemas šios asmenybės dažnai reaguoja kaip į savo. Šis įprotis gali išsekinti Kovotojus emociškai ir fiziškai.
02