A scene showing a person with the Virtuozai (ISTP) personality type

Virtuozai

ISTP-A / ISTP-T

Karjera

Virtuozai (ISTP) yra vienas sunkiausiai perprantamų asmenybės tipų – ne tik gyvenime, bet ir karjeroje. Virtuozams reikalinga įvairovė ir nenuspėjamumas, kas rytą jie klausia savęs – „kas toliau?“. Tai vieni iš mįslingiausių žmonių, tačiau ir vieni universaliausių profesiniame gyvenime.

Virtuozai iš prigimties yra talentingi problemų sprendėjai, labiausiai vertinantys aiškius praktinius sprendimus. Jokio kito asmenybės tipo žmonių taip nežavi praktiniai dalykai. Virtuozai nori žinoti, kaip kas veikia, kaip galima panaudoti įrankius ir kaip pritaikius skirtingų sričių žinias galima pasiekti gerą rezultatą. Dėl tokio smalsumo ir praktiškumo derinio šio asmenybės tipo žmonės dažnai yra puikūs mechanikai, inžinieriai, dizaineriai ir įvairių sričių ekspertizės specialistai.

Virtuozų (ISTP) asmenybės tipas

Abstrakčios teorijos ir išskirtinai akademinis darbas, kuris niekada nebus panaudotas realybėje, vargu ar sudomins Virtuozus.

Praktiškumas – dominuojanti Virtuozų charakterio savybė. Tačiau Virtuozams nepakanka tik įprastos, praktiškos veiklos – jiems reikia ir įvairovės bei laisvės bandyti naujus dalykus ar net šiek tiek adrenalino darbe. Griežta hierarchija ar itin struktūruota aplinka vargina Virtuozus, jie ima nuobodžiauti. Tuo tarpu darbas, kuriame svarbiausia greitai ir kūrybingai reaguoti į krizes, pavyzdžiui, ugniagesių, paramedikų, tyrėjų, pilotų ar policininkų – tarsi sukurtas Virtuozams.

Vis dėlto svarbiausia šio asmenybės tipo žmonėms – nepatekti į sąstingį. Galimybė kiek įmanoma patiems kurti ir lanksčiai keisti savo darbotvarkę, pareigas, aplinką – visa tai Virtuozams yra labai svarbu. Jie daro viską, kad išvengtų nelanksčių įsipareigojimų ir nuobodžių kolegų.

Priimti tai, kas nenuspėjama

Beveik kiekvieną kūrybinį ar konstruktyvų įgūdį ar interesą galima pritaikyti daugelyje sričių – nuo ramaus rašymo iki ekstremalaus sporto. Tačiau kad tai pasiektų, Virtuozams gali tekti kiek prislopinti savo spontaniškumą ir norą siekti greitų rezultatų. Nors pinigų prasimanyti tikrai galima ir retkarčiais laisvalaikiu parduodant savo dirbinius, tikėtina, kad daugumai Virtuozų geriau pavyks realizuoti savo potencialą labiau tradicinėje karjeros kryptyje – tačiau tam prireiks ir kantrybės, ir kiek daugiau planavimo.

Virtuozai žino, kad pastangos atneša atlygį. Jei tik jie gebės brandžiai šiuo supratimu naudotis, užuot nenaudingai kuo nors užsiėmę iš nuobodulio, bus vertingi ir trokštami darbuotojai bet kurioje srityje ar aplinkoje.

06