ISTP karjera

Kaip ir pats asmenybės tipas, galimų ISTP karjeros krypčių sąrašas yra spalvingas, įvairus ir nenuspėjamas. ISTP tipas yra vienas iš paslaptingiausių ir universaliausių – šio tipo žmonės gali save atrasti ir realizuoti daugelyje sričių.

ISTP karjera

Pirmiausia, viena iš svarbiausių ISTP tipo savybių yra smalsumas, sumišęs su faktų ir žinių troškimu. Šio tipo žmonės mėgsta išsiaiškinti, kaip veikia konkretus mechanizmas ar kaip tam tikri faktai gali būti panaudoti sprendžiant konkrečią problemą. Be to, jie yra labai praktiški ir žemiški, nebijantys atsiraitoti rankoves ir imtis sunkesnių darbų. ISTP tipo žmonės gali būti puikiais mechanikais, inžinieriais, vairuotojais ir t.t. Jie kur kas mieliau rinksis praktišką ir aiškiai apčiuopiamą užduotį, o ne mąstys apie planus, teorijas ar kitokius abstrakčius dalykus.

Antra, ISTP tipo žmonėms reikia daug laisvės. Jei jų darbo aplinka yra per daug griežta ir nuspėjama, ji ISTP greitai pabos – šio tipo žmonėms reikia įvairovės ir veiksmo. Be to, ISTP tipo žmonės puikiai moka spręsti netikėtas problemas ir nebijo rizikuoti – kaip jau buvo minėta kituose skryiuose, šis tipas yra gimęs krizinėms situacijoms. Dėl šių priežasčių daug ISTP galima rasti rizikos reikalaujančiose profesijose – pavyzdžiui, tarp ugniagesių, pirmosios pagalbos darbuotojų, detektyvų, pilotų ir t.t.

Galiausiai, ISTP tipo žmonės yra labai orientuoti į rezultatus ir pasitikintys savo įgūdžiais. Ilgalaikis planavimas nėra jų stiprybė ir dėl to ISTP žmonės nori matyti apčiuopiamus savo darbo rezultatus. Šio tipo žmonės taip pat yra gana atsipalaidavę ir vengia nelanksčių įsipareigojimų. Šios savybės yra gana neįprastos, tačiau yra karjerų, su kuriomis jos puikiai dera – pavyzdžiui, laisvai samdomo specialisto darbas, sportas, menas ar nuosavas verslas.

Komentarai