A scene showing a person with the Virtuozai (ISTP) personality type

Virtuozai

ISTP-A / ISTP-T

Darbo vietoje

Svarbiausia, ko Virtuozams (ISTP) reikia darbe – praktiška veikla ir nenuspėjamumo jaudulys. Turėdami aiškią užduotį ir pakankamai erdvės veikti, Virtuozai gali būti itin produktyvūs ir greitai rasti puikų problemos sprendimą. Kita vertus, bandymai įsprausti Virtuozus į kokius nors rėmus ar biurokratinius mechanizmus greičiausiai bus nesėkmingi. Suvokus unikalų šio asmenybės tipo žmonių požiūrį ir talentą, galima pasiekti nepaprastų rezultatų.

Virtuozų (ISTP) asmenybės tipas

Virtuozai pavaldiniai

Labiau už viską Virtuozai pavaldiniai vertina laisvę veikti. Šie ramūs, praktiški žmonės mielai lieka dirbti vienoje vietoje ir gali būti neįtikėtinai ištikimi darbuotojai, jei tik jų vadovai pernelyg nevaržo jų laisvės ir darbo metodų. Griežtos taisyklės, detalios gairės ir nuolatiniai pasitarimai erzina Virtuozus ir kelia jiems nuobodulį. Jei jų įpročiai ar metodai yra kritikuojami be akivaizdžios priežasties arba jei jiems yra primetamas koks nors sprendimo būdas, Virtuozai gali parodyti neįtikėtiną užsispyrimą.

Šio asmenybės tipo žmonėms dažniausiai labai patinka rūpintis visokiausiais dalykais, kuriuos reikia pataisyti ar sutvarkyti. Virtuozai turi ypatingą gebėjimą tausoti jėgas kaip tik tokiems atvejams ir gali neįtikėtinai entuziastingai imtis tokių užduočių. Tačiau jei užduotis yra, pavyzdžiui, „sugalvoti strategiją, kaip...“, geriau tam ieškoti kitokio asmenybės tipo žmogaus.

Virtuozai kolegos

Paprastai kolegos daug labiau mėgsta Virtuozus, nei jie galbūt tikėtųsi. Ramūs ir santūrūs šio asmenybės tipo žmonės paprastai nori turėti šiek tiek fizinės erdvės, nors patys nevengia žvalgytis, ką veikia kiti – galbūt ką nors įdomaus? Be to, iš prigimties neemocionalūs ir ne itin empatiški Virtuozai yra linkę bendrauti labai tiesmukiškai, dėl ko gali kilti įvairių nesusipratimų ar nuoskaudų.

Vis dėlto Virtuozai geba derinti šį racionalumą ir santūrumą su spontaniškumu, taip tarsi nejučia sukurdami lengvą atmosferą ir parodydami, kad su kitais elgiasi taip, kaip norėtų, kad kiti elgtųsi su jais. Virtuozai taip pat turi puikų humoro jausmą, nors jis kai kam gali pasirodyti kiek aštrokas. Šio asmenybės tipo žmonės paprastai puikiai moka išsklaidyti besikaupiantį konfliktą laiku tinkamai pajuokaudami ir visiems praskaidrindami nuotaiką.

Virtuozai vadovai

Virtuozai vadovai su pavaldiniais kalba nedaug ir dažniausiai nemėgsta braižyti griežtų ribų ar kurti taisyklių, daug ką leisdami spręsti jiems patiems. Šios asmenybės nėra emocingos, todėl jautresniems pavaldiniams gali pasirodyti šaltokos ir nutolę. Vargu ar Virtuozai perdėtai ką nors girs, nuolat drąsins ar plekšnos per petį – tačiau kilus problemų, jie puikiai mokės išklausyti ir rasti praktišką, teisingą ir nešališką sprendimą.

07