A scene showing a person with the Logistai (ISTJ) personality type

Logistai

ISTJ-A / ISTJ-T

Stiprybės ir silpnybės

Logistų (ISTJ) stiprybės

Logisto (ISTJ) asmenybės tipo stiprybės
 • Sąžiningi ir tiesūs – asmenybės vientisumas yra Logistų esmė. Emocinis manipuliavimas, gudrybės ir melagingi patikinimai – visa tai prieštarauja Logistams priimtinam elgesiui. Įvairias gyvenimo situacijas jie sprendžia atvirai ir sąžiningai.
 • Stiprios valios ir pareigingi – Logistai vientisumą įkūnija ir savo veiksmais, jie daug dirba ir siekia tikslų. Kantrūs ir ryžtingi Logistai visada vykdo savo pareigas. Taškas.
 • Labai atsakingi – Logisto žodis duodamas ne šiaip sau, tai pažadas, o pažadas yra viskas. Logistas verčiau dirbs iki išnaktų aukodamas miegą, nei neįvykdys to, ką pažadėjo. Ištikimybė Logistams – stiprus jausmas, jie vykdo pareigas žmonėms ir organizacijoms, kuriems įsipareigojo.
 • Ramūs ir praktiški – nė vienas jų pažadas nieko nereikštų, jei Logistai netektų kantrybės ir palūžtų vos atsiradus sunkumų, todėl jie tvirtai stovi ant žemės ir renkasi aiškius, racionalius sprendimus. Verta paminėti, kad priimdami sprendimus, Logistai paprastai labiau galvoja apie veiksmingumą nei empatiją. Tas pats pasakytina apie kritiką – tiek skirtą kitiems, tiek sau.
 • Kuriantys ir palaikantys tvarką – Logistams svarbiausia veiksmingai daryti tai, ką pasirinko, ir jie tiki, kad geriausiai tai pavyksta, kai visi tiksliai žino, kas ir dėl ko daroma. Neaiškūs nurodymai ir žmonės, kurie laužo nustatytas taisykles, menkina šias pastangas, tad Logistai to nepakenčia. Struktūra ir taisyklės kuria patikimumą, o chaosas atneša nenumatytų nemalonumų ir verčia vėluoti.
 • Visų galų meistrai – kaip ir Analitikų grupės asmenybės, Logistai yra žinių enciklopedijos, tačiau labiau akcentuoja faktus ir statistiką nei koncepcijas ir esminius principus. Tai leidžia Logistams veikti įvairiausiose situacijose, rinkti ir taikyti naujus duomenis, natūraliai suvokti sudėtingų situacijų detales.

Logistų (ISTJ) silpnybės

Logisto (ISTJ) asmenybės tipo silpnybės
 • Užsispyrę – faktai yra faktai, ir dažniausiai Logistai priešinasi bet kokiam naujam sumanymui, kuris jais nepagrįstas. Dėl tokio faktinio skrupulingumo Logistams taip pat sunku pripažinti, kad suklydo – bet juk kiekvienam pasitaiko nepastebėti kokios nors smulkmenos, net ir jiems.
 • Nejautrūs – nors nesielgia tyčia šiurkščiai, Logistai dažnai įžeidžia jautresnius žmones, nes kartoja sau paprastą dalyką, kad visada geriausia kalbėti atvirai. Logistai atsižvelgs į jausmus tik tam, kad įvertintų, kaip veiksmingiausia pasakyti tai, ką reikia pasakyti.
 • Visada gyvenantys pagal taisykles – Logistai tiki, kad geriausia laikytis aiškiai nustatytų taisyklių. Dėl tokio įsitikinimo šios asmenybės vengia jas keisti ar mėginti naujus dalykus, net jei tai tikrai nepakenktų. Jei aplinkoje visiškai nėra struktūros, Logistus ištinka paralyžius.
 • Greitai sukritikuojantys – nuomonės yra nuomonės, o faktai yra faktai, tad vargu ar Logistai gerbs žmogų, kuris nesutinka su tais faktais, o ypač tą, kuris tyčia į juos neatsižvelgia.
 • Dažnai nepagrįstai kaltinantys save – visų šių dalykų visuma gali versti Logistus tikėti, kad jie vieninteliai patikimai įvykdys darbus iki galo. Apkraudami save papildomais darbais ir atsakomybe, atmesdami gerus ketinimus ir naudingas idėjas, Logistai anksčiau ar vėliau pasiekia ribą ir tiesiog daugiau nebegali tęsti. Užsikrovę tiek atsakomybės, Logistai tiki, kad dėl nesėkmės yra kalti tik jie.
02