A scene showing a person with the Gynėjai (ISFJ) personality type

Gynėjai

ISFJ-A / ISFJ-T

Draugai

Atsižvelgiant į tai, kokie dosnūs savo palaikymu ir parama yra Gynėjai (ISFJ), nenuostabu, kad aplinkiniams patinka būti jų kompanijoje ir vadinti juos draugais. Didžiausias iššūkis yra tapti Gynėjų draugais, mat Gynėjai yra drovūs ir stengiasi apsisaugoti – tačiau jiems taip pat būtina rasti ryšį gilesniame emociniame lygmenyje. Savaime suprantama, kad Gynėjai draugų susiranda ne atsitiktiniuose laukiniuose vakarėliuose, bet nuolatos palaikydami malonų ir nuoseklų ryšį, kaip pavyzdžiui, paskaitose ar darbovietėje, kur jie turi laiko po truputį pažinti vienas kitą.

Gynėjų draugystės yra užmezgamos ir tampa gilesnės, jei remiasi abipuse parama, patarimais ir užtikrinimu, kurį vienas kitam suteikia draugai.

Gynėjams reikia labai daug teigiamo paskatinimo, o to poreikio pripažinimas akivaizdžiai atskleidžia jų pažeidžiamumą. Vis dėlto jei tas pažeidžiamumas yra priimamas teigiamai, tuomet tai sukuria tą gilų ryšį, kurio ir siekia Gynėjai. Jei į šį pažeidžiamumą reaguojama neigiamai arba į jį nėra atsakoma tuo pačiu, tuomet ši draugystė vargiai užsitęs neįdedant papildomų pastangų.

Gynėjų (ISFJ) asmenybės tipas

Vis dėlto draugystei tęsiantis, Gynėjų ištikimybės pojūtis gali priversti juos dar labiau stengtis patenkinti draugų poreikius, net iki tokio lygio, kad jie apleis savuosius. Gynėjai tai parodo keliais būdais: deda didžiausias pastangas ir laikosi net pačių nereikšmingiausių įsipareigojimų bei paprasčiausiai nenori ginčytis ar tarti „ne“ iš baimės, kad tai sukels neramumų. Ciniškesni žmonės pavadintų tai naivumu ir netgi gali pasinaudoti Gynėjų altruizmu – tačiau tokius žmones vargiai galima vadinti „draugais“, todėl jų čia aptarinėti net neverta.

Kas galėtų labiau įkvėpti ir patarti?

Tikrieji draugai, esantys artimiausiame rate, yra tie, kuriuos Gynėjai išties vertina už jų puikų charakterį ir pokalbius. Gynėjai nėra labai išrankūs asmenybių tipams su kuriais susidraugauja, bent jau ne iš pradžių, tačiau kadangi jie šitaip stipriai vengia konfliktų ir nesusipratimų, daugelis jų draugų greičiausiai bus gana panašios asmenybės.

04