Vaidmenys: Diplomatai

Bendrosios asmenybės savybės: Intuityvumas (N) ir Pajautimas (F)

Ryšio ilgesys

Diplomatų tipų žmonės – Advokatai (INFJ), Tarpininkai (INFP), Kovotojai (ENFJ) ir Aktyvistai (ENFP) – siekia padėti kitiems ir užmegzti su jais ryšį. Šie žmonės yra idealistai, kur kas labiau linkę bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Diplomatai iš prigimties empatiški – tarsi jų širdyje ir prote rezonuotų kitų žmonių emocijos.

Diplomatai labai stengiasi suprasti tiek save, tiek kitus. Dažnai jie turi gilių įžvalgų apie žmogaus prigimtį ir geba šiomis įžvalgomis pasinaudoti, kad padarytų įtaką aplinkiniams. Tačiau Diplomatų asmenybės tipų žmonės savo įtaka naudojasi rūpestingai, ne siekdami galios. Jie jautrūs kitų žmonių jausmams ir nori pastūmėti aplinkinius teigiama kryptimi.

94 % Diplomatų sako labiau vertinantys gilius pokalbius nei šnekučiavimąsi.

Pokyčių siekis

Diplomatai nuoširdžiai tiki humanizmo idealais – altruizmu, atjauta ir supratingumu. Šių asmenybės tipų žmonės mano, kad tikrai yra įmanoma sukurti švelnesnį pasaulį, ir to siekia kasdien.

Diplomatų atvirumas naujovėms ir įvairioms nuomonėms įkvepia jų optimizmą. Kiek paradoksalu, bet dėl šios savybės Diplomatai taip ypač jautriai reaguoja į bet kokias blogio apraiškas ar matomas skriaudas. Toks jautrumas motyvuoja juos stengtis įveikti neteisybę. Tai išties svarbu, tačiau nevaldoma ši savybė gali paskatinti teisuoliškumą ir aklą užsispyrimą.

97 % Diplomatų sako dažnai užsisvajojantys apie įvairius sumanymus ar scenarijus.

Apskritai Diplomatus labiau motyvuoja principai, o ne praktiškumas. Tai padeda jiems atkakliai siekti didelių svajonių ir sumanymų, tačiau šių asmenybės tipų žmonėms gali sunkiai sektis įgyvendinti pragmatiškus, tikslius planus. Diplomatai neretai numoja ranka į kasdienius darbus, mieliau nukreipdami dėmesį į didžias savo svajones ir sumanymus. Vis dėlto bręsdami šie žmonės dažniausiai išmoksta derinti būtinus darbus ir norą siekti didelių dalykų.

Aukštesnis tikslas

Tarp draugų ir šeimoje Diplomatų tipų žmonės gali būti ir tylūs globėjai, ir ryškūs bendruomenininkai. Dėl savo atviros širdies jie kartais būna lengvai pažeidžiami kitų nedėmesingumo – bet nepaisant to, šios asmenybės nenorėtų gyventi kitaip. Kažkas juk turi žengti pirmąjį žingsnį ir patikėti kitu žmogumi ar kokia nors idėja – Diplomatai tam ryžtasi nė nedvejodami.

Diplomatai moka pastebėti stebuklingą grožį ten, kur kiti mato tik nuobodžią kasdienybę. Ši savybė skatina Diplomatų kūrybingumą. Juos stipriai įkvepia muzika, rašymas, kulinarija, teatras ir daugelis kitų panašių užsiėmimų.

86 % Diplomatų sako, kad idealus jų darbas turi būti labai kūrybiškas.

Diplomatai nori skatinti pažangą ir kurti grožį aplink save. Šių tipų žmonės gyvena įkvėpti aukštesnių tikslų, jiems svarbu siekti didesnio gėrio – dėl to šias asmenybes dažnai traukia aktyvizmas, dvasingumas, gydymas ar savanorystė.

Būtinybė priklausyti

Diplomatams autentiškumas ir ryšys nėra tik tušti žodžiai. Nors šios sąvokos kam nors gali pasirodyti nedaug ką sakančios ar net banalios, Diplomatams jos yra gyvenimo pamatas. Tai paaiškina, kodėl šių tipų žmonėms tokie svarbūs yra santykiai – ir ne šiaip santykiai, bet tikri, prasmingi ryšiai.

Paklausti apie idealų socialinį gyvenimą, tik 8 % Diplomatų atsako, kad daugiausia laiko norėtų būti vieni. Dauguma Diplomatų sako norintys turėti partnerį ir bent kelis gerus draugus. Šių asmenybės tipų žmonės taip pat labiau nei kiti nerimauja dėl vienatvės, ir beveik du trečdaliai Diplomatų bijo vienatvės senatvėje.

77 % Diplomatų sako dažnai jaučiantys stiprų poreikį kam nors priklausyti.

Daugeliui Diplomatų didžiausias gyvenimo iššūkis – suderinti autentiškumo ir būtinybės priklausyti poreikį. Diplomatai, labiau nei bet kurių kitų tipų žmonės, yra linkę sutikti su teiginiu, kad būtinybė priklausyti dažnai skatina juos imtis tokių dalykų, kurių kitu atveju jie nedarytų. Galbūt kitų asmenybės tipų žmonėms tai neatrodo pernelyg reikšminga, bet Diplomatams tokiais atvejais iš tiesų kyla rimta dilema. Apsimetimas kažkuo kitu jiems yra kone fiziškai skausminga patirtis, skaudi savo tapatybės išdavystė. Diplomatai trokšta būti mylimi ir priimami tokie, kokie yra, o ne dėl savo gebėjimo pritapti.

Diplomatų asmenybėms svarbi raidos dalis – išmokti išdrįsti būti savimi, net jei jie bijo, kad dėl to gali būti nepopuliarūs. Ironiška, bet daugelis Diplomatų priklausymo ir tikro ryšio jausmą patiria tik išmokę žengti į bet kokius santykius neatsisakydami savo autentiškumo.

Kas vis dėlto yra sėkmė?

Jei pagrindinis jūsų gyvenimo tikslas yra daug uždirbti, gauti įspūdingą darbą, įsigyti prabangų sportinį automobilį ar apskritai būti aukščiau už visus kitus – na, greičiausiai nepriklausote Diplomatų grupei.

Tai nereiškia, kad Diplomatai nėra ambicingi. 85 % Diplomatų sako, kad jiems svarbu daryti ilgalaikį poveikį žmonėms, kurie nėra jų šeimos nariai ar artimiausi draugai. Kitaip tariant, šių asmenybės tipų žmonės siekia palikti ilgalaikį savo pėdsaką pasaulio istorijoje – o tai tikrai nelengvas darbas. Tai iš dalies paaiškina, kodėl už Diplomatus sau neįmanomai aukštus standartus yra labiau linkusi kelti vienintelė tipų grupė – Analitikai.

Tik 18 % Diplomatų sako, kad karjera jiems svarbiausia gyvenime.

Gal dėl to, kad Diplomatai taip ambicingai ir kone nepasiekiamai apibrėžia sėkmę, jie rečiausiai iš visų tipų laiko save sėkmingais. Dar labiau viską apsunkina tai, kad didžioji dauguma Diplomatų taip pat pripažįsta, jog nusimintų, jei niekada netaptų sėkmingi. Dėl šios priežasties daug jų jaučiasi tarsi gyventų nuolatiniu idealų ir lūkesčių siekiu – siekiu, kuriam nelemta išsipildyti.

Kad įveiktų šį nepilnavertiškumo pojūtį, daugumai Diplomatų geriausia taktika yra liautis lygintis su kitais. 79 % šių asmenybės tipų žmonių sako dažnai arba labai dažnai sąmoningai lyginantys save su kitais. To atsisakę Diplomatai gali tarsi išlaisvinti save, leisdami sau veikti tada, kada jiems tinka, ir taip, kaip jiems tinka – užuot nerimavę, ar jie jau „sėkmingi“ ar dar ne.

Šuolis į nežinią

Diplomatų asmenybės tipų žmonės kartais gali pakliūti į tam tikrus spąstus, įtikindami save, kad drąsiai, ryžtingai veikia, nors iš tiesų nė nepajudėjo iš vietos. Šie žmonės gyvena intensyvų protinį gyvenimą ir turi lakią vaizduotę, todėl kai kada pamiršta, kad galvoti pradėti verslą toli gražu nėra tas pats, kas iš tiesų tą daryti, o YouTube žiūrėti, kaip šoka šokėjai, nėra tas pats, kas pačiam atlikti piruetą.

Daugelis Diplomatų galėtų įveikti šį iššūkį tiesiog ėmęsi veikti. Žinoma, lengviau pasakyti, nei padaryti. Diplomatai yra linkę sureikšminti net paprasčiausias užduotis – tad galima tik numanyti, kiek jėgų ir laiko jiems prireiks apmąstant svarbiausius gyvenimo sprendimus ar brangiausias svajones.

76 % Diplomatų sako paprastai pasitikintys savo nuojauta – tai yra didžiausias procentas iš visų asmenybės tipų grupių.

Laimė, Diplomatai dažniausiai intuityviai jaučia, kas jiems tinka. Daugelis šių tipų žmonių pastebi, kad būtent įsiklausymas į savo vidinį balsą jiems leidžia rasti pasitenkinimą ir prasmę kasdieniame gyvenime – nesvarbu, kokie iššūkiai lauktų.

Sužinoti apie kitus vaidmenis