Vaidmenys: Tyrinėtojai

Bendrosios asmenybės savybės: Pastabumas (S) ir Žvalgymas (P)

Ilgai negalvojant

Tyrinėtojai – Virtuozai (ISTP), Menininkai (ISFP), Verslininkai (ESTP) ir Pramogininkai (ESFP) – dažniausiai yra spontaniški ir nuovokūs. Šių asmenybės tipų žmonės moka greitai spręsti neaiškumus ir reaguoti į netikėtus iššūkius. Lankstūs Tyrinėtojai puikiai prisitaiko prie susiklosčiusių aplinkybių, net jei nesijaučia gerai joms pasiruošę.

Šiems žmonėms labiausiai rūpi tai, kas įvykdoma ir naudinga, o ne tobula. Jie mieliau išbandys daugelį skirtingų veiklų nei leis metų metus ką nors studijuodami. Tyrinėtojams ypač patinka mokytis naudotis įvairiais įrankiais ir technikomis: nuo diskinių pjūklų iki partitūrų ar reagavimo į ekstremalius atvejus strategijų.

72 % Tyrinėtojų sako, kad jiems labai patinka elgtis impulsyviai.

Gyventi dėl pokyčių

Kartais Tyrinėtojai persigalvoja ir visiškai dėl to nesigaili ir nedvejoja. Šiems žmonėms nepatinka monotonija – kartais jie keičia veiklos kryptį vien dėl to, kad nori išmėginti ką nors nauja. Jei Tyrinėtojai leidžia kauptis nebaigtiems darbams ar pradeda pamiršti svarbias užduotis, tai greičiausiai reiškia, kad juos jau domina kažkas kitas.

Šių asmenybės tipų žmonėms labai patinka gyventi be didelių įsipareigojimų, mėgaujantis gyvenimu ar naujais interesais kada panorėjus. Jiems patinka nagrinėti ką nors įdomaus, bet vos tai tampa „privalomu“ dalyku, Tyrinėtojų susidomėjimas dažniausiai greitai išblėsta. Šie žmonės gali suprojektuoti ir pasistatyti svajonių namą, o po kelių metų neturėti pakankamai entuziazmo paprastiems remonto darbams.

75 % Tyrinėtojų sako, kad jiems sunku ilgam sutelkti dėmesį į vieną dalyką.

Socialinis išmoningumas

Dėl tokio laisvo požiūrio Tyrinėtojų socialinis gyvenimas taip pat klostosi dinamiškai. Juos savaime traukia įdomūs nepažįstami žmonės ir patirtys. Jei kas nors kliudys maloniai veiklai, tokią kliūtį Tyrinėtojai mokės išradingai apeiti. Jie tiesiog nori sužinoti, kas bus toliau!

Tyrinėtojams labai patinka pirmauti – nesvarbu, ar tai reiškia įsigyti naujausią įrenginį, išbandyti mados tendencijas ar apsilankyti naujausiame miesto restorane. Daugelis Tyrinėtojų tipų žmonių mielai dalijasi šiais atradimais su kitais ir didžiuojasi galėdami supažindinti savo draugus ir mylimus žmones su naujovėmis. Tikėtina, kad leisdami laiką su Tyrinėtojais niekada nenuobodžiausite.

Tik 34 % Tyrinėtojų sako, kad jiems sunku išbandyti naujus dalykus.

Tyrinėtojai ir meilė

Tyrinėtojų tipų žmonėms būdinga nesibaigianti kaita, tad natūralu klausti, ar toks nerimastingumas pastebimas ir jų romantiniuose santykiuose. Kaip rodo mūsų tyrimai, palyginti nedidelis skaičius Tyrinėtojų (32 %) sako, kad stabilūs ir nuspėjami romantiniai santykiai jiems greitai pabosta. Tiesą sakant, šiam teiginiui daug dažniau pritaria Analitikai ir Diplomatai.

Tad kaip atrodo Tyrinėtojų romantiniai santykiai? Visų pirma Tyrinėtojai šiek tiek mažiau nei kitų asmenybės tipų žmonės bijo įsimylėti. Jie puikiai jaučiasi nenuspėjamose situacijose, o argi įsimylėjimas nuspėjamas? Daugybės naujų patirčių ir atradimų kupini ankstyvieji santykių etapai Tyrinėtojams suteikia jėgų ir įkvėpimo.

40 % Tyrinėtojų sako, kad idealių jų santykių pagrindas būtų mėgavimasis gyvenimo teikiamais malonumais – tai daugiau nei kitų tipų kategorijose.

Tyrinėtojai kiek labiau nei kitų asmenybės tipų žmonės vengia įsipareigojimų. Vis dėlto dauguma Tyrinėtojų (63 %) sako santykiuose paprastai siekiantys užtikrintumo. Apskritai Tyrinėtojai šiek tiek dažniau nei vidutiniškai teigia, kad artimi santykiai juos subrandino labiau nei kas kita. Tad nors Tyrinėtojai garsėja nenoru įsipareigoti, akivaizdu, kad jie įžvelgia didesnę ilgalaikių santykių vertę.

Tyrinėtojai ir darbas

Tyrinėtojai labai spontaniški. Jie užmezga ypatingą ryšį su aplinka ir tarsi vaikai nuoširdžiai stebisi bei džiaugiasi ja. Tačiau prireikus atlikti kokį nors erzinančią ar neįdomią užduotį, šitai iš tiesų gali tapti iššūkiu.

Tai gali atsispindėti ir Tyrinėtojų požiūryje į akademinį bei profesinį gyvenimą. Tyrinėtojai rečiau nei kitų asmenybės tipų žmonės teigia, kad mokykloje jiems sekėsi mokytis ar pavyko išsiugdyti produktyvaus darbo įpročius. Daugelyje mokyklų taikomos griežtos taisyklės, dėstoma daugybė privalomųjų mokymo dalykų ir standartizuotų mokymo programų – todėl Tyrinėtojai neišvengiamai būna priversti sėdėti jiems nuobodžiose pamokose, kas ilgainiui gali pakenkti jų motyvacijai mokytis. Deja, tokia tendencija gali tęstis ir profesiniame gyvenime – juk daugumoje darbų bent dalis užduočių yra pasikartojančios ir neįdomios.

76 % Tyrinėtojų mieliau dirbtų komandoje, o ne vieni.

Vis dėlto tai tikrai nereiškia, kad Tyrinėtojai yra tinginiai. Jei šių asmenybės tipų žmonės imasi ko nors, kas jiems iš tiesų svarbu, jie gali nuversti kalnus. Ilgainiui Tyrinėtojai randa būdų, kaip įveikti „neišvengiamą blogį“, t. y. neįdomias užduotis – ir tai padeda jiems sklandžiau dirbti ir gyventi.

Galbūt tiksliausia būtų sakyti, kad Tyrinėtojai tiesiog ieško, kaip suderinti darbą ir malonumą. Šių asmenybės tipų žmonės rečiausiai iš visų sako prisiverčiantys baigti visas užduotis ir tik tada leidžiantys sau atsipalaiduoti. Nors kai kurie tai pavadintų tingumu, nebūtinai taip yra iš tiesų. Tyrinėtojų gebėjimas suderinti darbą ir pramogas gali padėti išvengti perdegimo, taip galiausiai ne tik daugiau pasidžiaugiant gyvenimu, bet ir padidinant produktyvumą.

Rizikos galia

51 % Tyrinėtojų sako kartais rizikuojantys vien dėl įdomumo – daug daugiau nei bet kurie kiti asmenybės tipai. Galbūt tai skamba beatodairiškai – taip iš tiesų ir gali būti – tačiau atsakingai rizikuojant galima išmokti naujų dalykų, pradėti spręsti sudėtingas problemas ir subręsti kaip asmenybei. Kiekvienas Tyrinėtojas pasakys, kad nedaug pavyks pasiekti, jei niekada nepaliksi savo komforto zonos.

Jei Tyrinėtojams šią savybę pavyksta suderinti su savikontrole, pomėgis rizikuoti dažnai tampa viena iš didžiausių jų stiprybių. Tai šių asmenybės tipų žmones motyvuoja atsiverti santykiuose ir suteikia jėgų ieškoti naujų akademinių ir profesinių galimybių.

Tyrinėtojai nesusitaiko su „gyvenimu tylioje desperacijoje“, kurią Henris Davidas Thoreau yra aprašęs garsiajame „Voldene“. Šios asmenybės geba pasinaudoti savo drąsa, kad išsivaduotų iš apribojimų ir susikurtų jiems patinkantį gyvenimą.

Sužinoti apie kitus vaidmenis